Obraz Rembrandta

Rembrandt Harmenszoon van Rijn


Twórczość

Rembrandt Harmenszoon van Rijn urodzony 15 lipca 1606 r. holenderski malarz. W obecnych czasach uważany jest za najwybitniejszego holenderskiego malarza na świecie.

Styl malarski Rembrandta jest specyficzny - ciemne barwy oraz specyficzne światło bez określonego źródła nadawały każdemu obrazowi tajemniczości, co nie zawsze w ówczesnych czasach było przyjmowane dobrze. Pomimo to był on znanym i rozpoznawanym malarzem swoich czasów. Jednak nie wszystkie jego dzieła przypadały do gustu zamawiającym przez co miał spore grono krytyków. Zdarzało się tak ponieważ, często malując portrety grupowe ustawiał zamawiającego w rogu albo z tyłu scenerii. To prowadziło do braku zapłaty za obraz. Nie przeszkadzało mu to w stworzeniu pracowni, w której mógł szkolić swoich uczniów co przydawało mu prestiżu.

Rembrandt to malarz, który potrafił w piękny i nie skomplikowany sposób przedstawić postać, która intrygowała i zachwycała. Jego znakiem rozpoznawalnym było ożywanie wąskiej palety barw. Nie przeszkadzało mu to w tworzeniu pięknych dzieł, które zna każdy jak np. "Lekcja anatomii doktora Tulpa". Jeśli ktoś mówi o obrazach sławnych malarzy to z pewnością musi się znaleźć w śród nich Rembrandt.

Galeria obrazów Rembrandta...


Rembrandt - Medytujący filozof

Trwa ładowanie podglądu...

© COPYRIGHT by Cortez